Karizma Klozet + Rezervuar'a Avustralya hükümetinden

Temmuz 2006’ dan sonra Avustralya’ da yürürlüğe girecek ve uygulanma zorunluluğu bulunan AS/NZS 6400:2005 standardında, genel olarak bazı ürün gruplarının ( WC’ ler, çamaşır ve bulaşık makineleri, musluklar vs.) su kullanım miktarı ile performans ilişkisi değerlendirilmektedir.

Değerlendirme ve test yöntemleri, her ürün için atıfta bulunulan ilgili standartlarla belirlenmiştir. Bizim ürünlerimizde WaterMark lisansımızda da esas alınan, klozetler için AS 1172.1 ve rezervuarlar için AS 1172.2 standartlarıdır.

Avustralya pazarında yer edinen 3721 ve 3731 kodlu karizma klozet + rezervuar takımımız, sözkonusu standartlarda yer alan testlerde yeterli performansı göstererek, min. su kullanımı ile yüksek performans anlamına gelen YILDIZLAR SERTİFİKASINI haketmiştir.

Tatlı su kaynaklarının kısıtlı olduğu ve su tüketiminin giderek önem kazandığı dünyamızda, min. su kullanımı aynı zamanda çevre dostu ürün anlamına da gelmektedir.

Ürünlerimizde istenen fonksiyon test sonuçları yarım hacimde 3 lt, tam hacimde de 4,5 lt su kullanımı ile sağlanmaktadır.

Temmuz 2006 tarihinden itibaren Avustralya' ya sevk edilecek ürünlerimiz üzerinde, ekte yer alan ve AS/NZS 6400:2005 Avustralya standardına uygunluğunu ifade eden yıldızlar etiketi kullanımına başlanacaktır

SOSYAL MEDYA
E-BÜLTEN KAYIT